2.1.2018

| 2018

V roce 2018 se akce plzeňských studentů Tour For The Beer uskuteční už pošesté.  V pátek 4. května se před VOŠ a SPŠE opět sejdou všichni milovníci dobrého piva a společně vyrazí na pouť čítající 10 naléváren. Originální pásky, které loni Dětskému oddělené FN Plzeň přinesly přes 5 tisíc korun budou v prodeji i letos a všichni z TOUR FOR THE BEER tak opět pomohou tam kde je třeba. Těšíme se na vás v květnu! 

Když jsme se v letošním roce domlouvali kde bychom chtěli „způsobit“ drobnou radost, oslovila nás naše kamarádka a dlouholetá účastnice Tour Kačka Matoušková a řekla nám o Tobiášovi, který je z Rokycan a trpí poruchou centrální kontroly hybnosti, neboli dětskou mozkovou obrnou

Oslovili jsme tedy Tobiášovi rodiče, kteří byli z nápadu naší Katky více než nadšení. Dle slov Tobiášovo maminky je v dnešní době málo lidí, kteří chtějí nějak pomoci, a aby bylo všechno naprosto korektní, sami rodiče nám nabídli vytvoření darovací smlouvy, kterou nám vytvoří nadace jenž na Tobiáše peníze vybírá. 

Tobiášovi rodiče mají pro nás všechny ještě další zprávu:

Dobrý den,
chtěla bych Vám představit našeho syna Tobiáše, kterému bude letos již deset let.

Tobík se narodil císařským řezem. Po porodu došlo ke krvácení do mozku. Do roku a půl Tobík pouze ležel, pak se začal plazit, měli jsme z toho velkou radost, ale bohužel  jeho pohyb je stále omezený. Tobíšek nechodí, pohybuje se v sedě po zemi, nemluví. Co má další sourozence  snaží se více komunikovat a sociálně se rozvíjet. Používá pár slov, se kterými si vystačí: ,,ahoj“ ,,ještě“ ,,chceš“ ,, tady“ ,,ne“ ,,ano“.

Tobík má DMO (dětskou mozkovou obrnu) – levostranou hemiparézu, což znamená, že má částečně ochrnutou levou ruku i nohu. Dále má diagnostikovanou Epilepsii, která se nám bohužel loni po osmy letech bez záchvatů vrátila. Momentálně zvyšujeme léky a věříme, že se jeho stav zlepší.

Tobíkovi velmi prospívá  intenzivní rehabilitace Therasiut, po které se začal sám posazovat, vydrží již samostatný stoj u žebřin a při držení střídá krokově pravidelně nohy což je pro něho obrovský pokrok. Aby se jeho stav zlepšil nebo alespoň zůstal u toho co už zvládá, potřebuje stále rehabilitovat.

Desetidenní rehabilitace Therasuit stojí 50.000,-, a je potřeba ji nejméně třikrát do roka opakovat. Bohužel stát ani VZP na terapii nepřispívají. 

Tobíšek je velmi veselé dítě a chceme mu dopřát co nejvíce nových prožitků a vněmů, které má každé zdravé dítě. Jelikož sám si k novému pohybu nepomůže, musíme mu nabízet jiné možnosti.  Pro Tobíka je stoj obrovský pokrok a pro nás další naděje, že se jeho zdravotní stav o něco zlepší a bude moci žít samostatnější život.

Moc si vážíme každé pomoci, která přijde….. Snažíme se Tobíkovi ulehčit život jak je to jen v našich silách.
Co je pro zdravého člověka samozřejmostí, je pro Tobíka velká dřina a každý posun v jeho vývoji je pro nás rodiče velká radost.

Díky Vám to bude mít o „krůček“  snazší.
Moc děkujeme a vážíme si Vaší pomoci –rodiče Tobíka

Jitka a Vít Zatloukalovi